Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek

Igazolódott a papírforma

Cifra volt a legeredményesebbCsupán egy mérkőzést játszott az elmúlt két hétben az NBI-es kézilabdacsapat. Papp László gárdája a fővárosban vendégeskedett és szenvedett sima vereséget a nyáron alaposan megerősödött hazaiaktól.
A válogatottat is megjárt Kotormánnal, Frey-jel, Bajusszal felálló bordó-sárgák ellen nem voltak vérmes reményei Papp László edzőnek, mégis nagyszerűen kezdte a mérkőzést a Komló. Bátran, gólerősen játszva huszonöt percig fej-fej mellett - hol az egyik, hol a másik csapat előnyével - zajlott az összecsapás. Elég volt azonban két apró figyelmetlenség, és máris három gól lett a hazaiak előnye a szünetre.
A második játékrész sajnos nem hozott fordulatot, és az idő múlásával a fővárosiak felőrölték Cifráék erejét. A mérkőzés vége biztos, kilencgólos hazai győzelmet hozott, bár Papp László szerint nem volt ekkora különbség a két csapat között.
Miután kéthetes meccsmentes időszak következett a csapatnak, a tréner ismét kemény munkára fogta a fiúkat. Reményei szerint sikerül tovább szűkíteni a hibáink körét, aztán abban is bízik, hogy a Hargita elleni hazai mérkőzésre már Horváth Szilárd is rendelkezésre áll majd. Szükség is lenne rá, mert most egy olyan mérkőzés következik, melyet mindenki a kötelező győzelmek közé sorol - éppen ezért lesz pokolian nehéz a Debrecentől is pontot szerző gárda elleni találkozó. Az ellenfélről tudni kell, hogy a belső hármasa egy bizonyos kubai Savon, az orosz Golovin és az ex-tatabányai Himer, akiket ugye nem kell különösképpen bemutatni. Mindez természetesen nem azt jelenti, hogy félnünk kell, remélhetőleg az eddig megszokott nagyszerű hangulat ismét adott lesz, és folytatja hazai menetelését a Komló.
Eredmény: PLER - KBSK-Fűtőerőmű: 34-25 (16-12), ld: Cifra 6, Péter Szabó 5, Sutka 4. A következő meccs időpontja: október 8., szombat, 17.00 óra. Ifik: 18.45.