Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek

Szinte túl szép, hogy igaz legyen

Nemcsak megkezdte a pontvadászatot, hanem három fordulón már túl is van Papp László csapata, és az egy idegenbeli és két hazai összecsapáson olyat produkált, amit a legmerészebb álmainkban sem mertünk remélni.
Már az első fordulóban, Szegeden is nagyszerűen helytálltak a fiúk: ezt a mérkőzést Papec még a felkészülés meghosszabbításának tekintette, a cél csupán a tisztes helytállás volt. Ezt el is érte a KBSK. Fegyelmezett, lelkes játékkal majd egy félidőn keresztül vezetett a Bányász a félelmetes házigazda otthonában. A második félidőben aztán kijött a nagyobb tudás, ám ettől függetlenül örvendetes, hogy a csapat nem szeppent meg a nagy nevektől, és sikerült harmincnál kevesebb kapott góllal és tíznél nem nagyobb különbséggel megúszni az összecsapást (sajnálatos ugyanakkor, hogy Horváth Szilárd részleges bokaszalag-szakadást szenvedett, így hetekre kidőlt a sorból).
A hazai bemutatkozásra a mindenkire veszélyes, egy csapatnyi juniorválogatott játékossal megtűzdelt Győr ellen került sor. Csodálatos hangulatban, teltház előtt kezdődött a mérkőzés, és a Bányász ott folytatta, ahol Szegeden abbahagyta. Sutka nagyszerű átlövésgóljai adták meg az alaphangot, no meg Pókos szenzációs védései. A félidő derekára már négy gól volt a komlói előny, ami a vendégek balszélsőjének jóvoltából a hajrára aztán kettőre olvadt.
Fergeteges biztatás közepette szenzációsan kezdte a Komló a második játékrészt. Cifrára és Sutkára külön őrzőt állítottak a vendégek, ami egy pillanatra megfogta a csapatot. Ekkor azonban jött Kilvinger és szebbnél szebb gólokat lőtt a Győr kapujába. Parádézott a csapat, Pókos büntetőket hárított (hármat is), aztán Horváth Roland is beszállt a gólgyártásba, így a vége fieszta lett: öt góllal nyert a KBSK.
A csodálatos győzelem után a Debrecen elleni derbire is zsúfolásig megtelt a sportcsarnok. Félelmetes hangulatban indult a mérkőzés, melyen szárnyalt a Komló. Előzetesen többen is féltek, mivel Pókos sérülése miatt nem védhetett, a helyette beugró Mészáros azonban teljesítményével mindenkit megnyugtatott. Olyan első félidőt produkált a Komló, melyet szinte lehetetlen felülmúlni: a gárda harminc perc alatt csupán hat gólt kapott a Dömöst is soraiban tudó Debrecentől!
A második játékrész úgy indult, hogy folytatódik a csoda. Kőkemény védekezéssel, kapusbravúrokkal és okos, ziccerig játszott támadásokkal távol tartotta ellenfelét Papp László csapata. És bár a vége szorosabb lett, az extázisban játszó együttes a tomboló közönség biztatása mellett ismét olyan bravúrt ért el, melyre már bizonyosan fölkapja a fejét a kézilabda-társadalom.
A szenzációs győzelem a csapat diadala volt, de ki kell emelni a parádézó Mészáros kapust, a gyönyörű átlövésgólokat lövő Sutkát és Horváthot, valamint a második félidőben vezérszerepet vállaló Gyáfrást.
Skaliczki László a válogatott szövetségi kapitánya a helyszínen tekintette meg a mérkőzést, és nagyon meghatódott, hogy még mindig mennyire szeretik őt Komlón. Mint összegzett: Én megmondtam, hogy a Komló jó középcsapat lesz. Papp László értékelése még ennél is rövidebb volt: Hoppá!
Eredmények: Pick Szeged - KBSK-Fűtőerőmű 28-18 (13-9); KBSK- Fűtőerőmű - Győr 31-25 (16-14); KBSK-Fűtőerőmű - Debrecen 21-19 (11-15).