Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

Fiatalok

Foglalkoztatás

Gazdasági hírek

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Idegenforgalmi információ

Informatika

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Környezetvédelem

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Munkaerő

Nemzetiségi ügyek

Oktatás

Pályázatok

Portré

Rendezvény

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek


Fél évszázad a zeneoktatásért

Ötven éve kezdődött meg városunkban a szervezett zeneoktatás a Zrínyi épületében. Onnan a Keringőbe került, majd újra a Zrínyiben tanították a diákokat, míg 1975-ben, éppen harmic esztendeje birtokba vehették mai otthonukat.

 

A jubileumi programon az Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény meghívására ünneplők töltötték meg a színház nézőterét. Altorjai József - aki 11 éve az intézmény igazgatója - köszöntőjében rövid, de átfogó képet adott az iskola életéről, kiemelve a változásokat, a további terveket és a közelmúlt sikereit. A diákok képviseletében Fuchs Diána adta elő Mendelssohn szép zongoradarabját, aztán Páva Zoltán polgármester ünnepi beszédében azt hangsúlyozta, hogy a 30 éve folyó magas színvonalú zeneoktatáshoz kellettek és kellenek olyan kiváló tanárok, igazgatók is, akik ebben az iskolában példamutató és nagyszerű munkát végeztek, végeznek. E sorban Apagyi Máriát, Szederkényi Ádámot is megemlítette, a kiváló tanítványok közül pedig Gyöngyössy Zoltánt, Király Csabát, Kathó Zoltánt, Sárkány Kázmért is - valamint elismeréssel illette mindazokat, akik "hozzájárultak ahhoz, hogy Komlót régóta a zene, a kultúra, és főként a kórusmuzsika városaként emlegetik".
A magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének képviselői is beszédet mondtak, majd az iskolaalapító igazgató, Horváth Gyula idézte fel a kezdeteket, s egyben fejet hajtott szeretett kollégái emlékére, akik már nem érhették meg ezt a szép jubileumot. Tóth Ferenc Liszt-díjas karnagy múltidézése után aztán Osváth Tiborné osztotta meg a zeneiskolához fűződő élményeit. Mint elmondta, ő a személyes kapcsolatokat tartja a legfontosabbnak, a találkozásokat régi kollégákkal, tanítványokkal, akiknek gyermekeit, sőt unokáit is oktathatta a zene csodálatos világára, annak mesterségére: "Ezek a személyes kapcsolatok többet érnek mindenféle díjnál és az igazgatóként eltöltött negyed évszázadomat ez koronázza meg".
Az estet az ünnepi hangverseny tette teljessé és felejthetetlenné. A két komlói születésű volt növendék, Gyöngyössy Zoltán Liszt-díjas fuvolaművész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara Zeneművészeti Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, valamint Király Csaba Liszt-díjas zongora- és orgonaművész, a fenti intézet tanszékének igazgatója kápráztatta el játékával a klasszikus zenét szerető közönséget.
A jubiláló intézmény még két rendezvénnyel ünnepel: lapunk megjelenésének délutánján, április 21-én 17 órakor az iskola tanárainak hangversenyére, majd május 6-án 17 órakor a volt növendékek és tanáraik hangversenyére várják az érdeklődőket.

Ő. Zs.

Publikálta
null