Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

Fiatalok

Foglalkoztatás

Gazdasági hírek

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Idegenforgalmi információ

Informatika

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Környezetvédelem

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Munkaerő

Nemzetiségi ügyek

Oktatás

Pályázatok

Portré

Rendezvény

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek


Aki bennmarad, nem marad le - Egymilliárdos siker részese a Nagy László

Térségi Integrált Szakképzési Központokra, azaz TISZK-ekre írták ki körülbelül egy évvel ezelőtt azt a kormánypályázatot, amelyet az Európai Unió is támogatott, s melynek célja az volt, hogy az EU új tagországaiban korszerűsödjön a szakképzés. Erre hazánkban is szükség mutatkozik, hiszen szakemberek szerint a magyar szakképzés széttagolt, drága és nem hatékony. Megállapításuk szerint a jelenlegi rendszer helyett kisebb számú, de jól felszerelt szakképző iskolákban kéne gondolkodni.
Rendeki Ágoston, a komlói középiskola igazgatójának elmondása szerint a gépipar, illetve a kereskedelem és marketing szakmacsoportokban szakképzési központok kialakítására lehetett pályázni. Iskolák konzorciumai nyújthattak be pályamunkát, és a Dél-Dunántúlon ez ügyben hat pécsi és egy-egy mohácsi, illetve komlói intézmény (a Nagy László) fogott össze - mint a napokban kiderült, teljes sikerrel.
A baranyai konzorcium ugyanis a pályázaton több, mint egymilliárd forintot nyert. Az összeg egyik részéből korszerű gépipari tanműhely épül a Zipernowsky iskolában (amelyet a másik hét intézmény is használhat), a másik részéből pedig úgynevezett képzőhelyek létesülnek az iskolákban, ahol - a már említett szakmacsoportokon belül - más-más szakterületek magasszintű oktatására nyílik lehetőség. Rendeki Ágoston tájékoztatása szerint a konzorcium iskoláinak mintegy nyolcezer diákja "vándorol" majd az intézmények között attól függően, hogy tananyaguk melyik képzőhelyhez szólítja őket.
Az igazgató elmondta, hogy a komlói középiskola szakközép-, illetve szakiskolai intézményegységét magától értetődően érinti a program, és mivel a Nagy László a pályázatban kiemelt területként nevezte meg a nyelvoktatást, így a gimnáziumi egységet is sikerül bevonni az oktatási folyamatba. Rendeki Ágoston abban bízik, hogy az említett nyolcezer tanuló a komlói intézményt is megtölti majd. A hozzáértők pedig azt mondják, hogy a 2007. szeptemberében kezdődő program a konzorciumi iskolák jövőjét - így a Nagy Lászlóét is -hosszútávon biztosítja.

P.A.

Publikálta
null