Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

Fiatalok

Foglalkoztatás

Gazdasági hírek

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Idegenforgalmi információ

Informatika

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Környezetvédelem

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Munkaerő

Nemzetiségi ügyek

Oktatás

Pályázatok

Portré

Rendezvény

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek


Egységben az erő - Megkezdte működését az új társulási iroda

Az irodát Kiss Endre, a Szigetvári Takarék-szövetkezet elnöke és Páva Zoltán polgármester avatta fel

Március 1-jén a Hotel Béke Szigetben kezdte meg működését a Komló és Térsége Többcélú Önkormányzati Társulás Kistérségi Irodája. Annak első emberét, Kovács Zoltán munkaszervezeti vezetőt kértük meg, hogy mutassa be önmagát, illetve az iroda tevékenységét.

- Hogyan került kapcsolatba a társulással?
- A Carboker Ipari Park Üzemeltető Kft. ügyvezetőjeként a területfejlesztési feladatok kapcsán hallottam először a jogelőd, a Komló Térsége Területfejlesztési Önkormányzati Társulás munkájáról. A törvényi szabályozás változása nyomán vált szükségessé az új munkaszervezet felállítása. A Dunántúli Naplóban megjelent pályázati felhívás kapcsán döntöttem úgy, hogy jelentkezem a meghirdetett munkaszervezet-vezetői állásra - tekintve, hogy izgalmas feladatokat reméltem - és remélek - tőle.

- Jelenleg mennyi embert foglalkoztat itt a társulás, és milyen feladatokat fognak ellátni?
- Kilenc fővel indultunk, akik közül két fő belső ellenőr, egy munka- és tűzvédelmi referens, egy közbeszerzési referens, egy pályázati referens, két informatikus, valamint egy titkárságvezető és a munkaszervezetvezető látja el a mindennapi feladatokat. A csapat összetételéből látható, hogy első lépésben olyan feladatokat vállalt át a társulás a tag önkormányzatoktól, melyeket egy helyről, költséghatékonyabban tudunk ellátni. Így két informatikusunk gondoskodik a felmerülő karbantartás jellegű hardware-software problémák megoldásáról mind a 19 településen. Ugyancsak ide sorolható a közbeszerzési, munka- és tűzvédelmi feladatok ellátása, de a kistérségi együttműködési megállapodás mindezeken túlmenően további (egészségügyi, oktatási, szociális, hulladékgazdálkodási) feladatokat is tartalmaz, melyek összehangolása ugyancsak feladatunk lesz.

- A jövőre nézve milyen terveik vannak, és a költségvetésből mit tudnak megvalósítani?
- Egészen rövid távon elsődleges cél természetesen az iroda és benne a dolgozók feladatköreinek pontos meghatározása, hiszen nem egy, hanem 19 önkormányzat elvárásait kell ötvözni a törvényben meghatározott, kötelezően előírt feladatokkal. Ezzel párhuzamosan a hétköznapi rutinfeladatoknak alapot adó, a napi működés rendjét szabályozó leírások részbeni elkészítése, a meglévők pontosítása is előttünk áll, így az önkormányzatok kiszolgálása mellett ma még az iroda működési rendjének kialakításán is munkálkodunk.
A kilenc fő foglalkoztatott munkaköre már jelzi, hogy a társulás költségvetése alapvetően a korábbiakban vázolt feladatok ellátását biztosítja. Természetesen az iroda felállása olyan, az indulással összefüggő kiadásokat is igényel, melyekkel a jövőben már nem kell számolnunk, de a 2005. évi költségvetésünknek részét képezi.
Hosszabb távon - az önkormányzati igények ismeretében - feladatkörünk bővülésével számolunk. Tesszük ezt annak tudatában, hogy a szűkülő önkormányzati költségvetések is a közös feladatellátás irányába hatnak, valamint hogy együttes fellépéssel nemcsak az európai uniós, de a hazai pályázatokon is eredményesebben vehetnek részt az önkormányzatok. A fentieken túl a társulás kapocs a kistelepülés és a megye, tágabban a régió közigazgatási, területfejlesztési, oktatási szervei között, így az információk átadásában, az önkormányzati igények megfogalmazásában és továbbításában is szerepet kap.

Nyitrai Roberta

Publikálta
null