Az index internetes újság szerint Ékes József, független országgyűlési képviselő, "Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra" elnevezésű vizsgálóbizottság tagja felszólító módban beszél.
"Molnár László ne maszatoljon, azonnal mondjon le az Orbán-bizottság elnöki tisztéről, (…) Herényi Károly, a vizsgálóbizottság MDF-es tagja, tartsa magát korábbi nyilatkozatához, amely szerint nem vesz részt a testület munkájában."
Ékes József, ma független, korábban MDF-es képviselő az 54-ik életévét taposva az emberek nevében nyilatkozik, amikor azt mondja, hogy ők bizony joggal várják el, a feddhetetlen előéletet egy parlamenti vizsgálóbizottság elnökétől, illetve a bizottság minden tagjától. Ékes Józsefnek igaza van. Az emberek ezt joggal várják el, bár én nem tudom, hogy a képviselő úr, hány emberrel beszélt.
A független képviselő állítása szerint Molnár László házszabályellenesen jár el, amikor az elnöki jogkört átadja egy párttársának, mivel azt csak tartós akadályoztatása esetén tehetné meg. A házszabály ezzel kapcsolatban a következőket mondja ki:
A bizottsági ülés vezetése fejezetének 74. §-ának 4-es pontja szerint: A bizottság elnökét tartós akadályoztatása esetén az általa kijelölt alelnök helyettesíti. Valamennyi alelnök távolléte esetén az elnök a bizottság tagjának adhat írásban eseti képviseleti megbízást. Az elnököt helyettesítő bizottsági tag jogai és kötelezettségei az elnökével azonosak.
A házszabály nem ad konkrét útmutatást a tekintetben, hogy mi minősül tartós akadályoztatásnak, így az akár lehet egy huzamosabb idejű fogfájás, esetleg egy kedvenc TV sorozat megtekintésének igénye is. Ennél az egyedi értelmezésnél még érdekesebb azonban az, hogy a képviselő úr arra szólítja fel korábbi frakciótársát, sőt volt frakcióvezetőjét, mondhatni főnökét, hogy ne teljesítse kötelességét.
Azt már tapasztalhattuk, hogy Ékes József független képviselőtársainak egy része miként értelmezi a Parlament titkos szavazásra vonatkozó meghatározását:
63. § (1) Az Alkotmányban, más törvényben vagy a Házszabályban meghatározott esetekben a szavazás titkosan történik.
Ez sokak olvasatában annyit jelentett a Köztársasági-elnökválasztás kapcsán, hogy titokban ikszelnek, majd titokban megmutatják egymásnak a tuti titkos tippsort. A képviselő úr, most egy újabb jogértelmezéssel örvendeztetett meg bennünket. További jó munkát kívánunk neki!
Publikálta null |
|
|
|
|
Egyetem
Építőipar
Helyilap
Intézmények
Kereskedelem
Kistérségek
Szolgáltatás
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Választókerület(ek)
|
|