Az 1946 augusztusában alapított ózdi Ady Endre Középiskolai Kollégiumban mindig pezsgő diákélet folyt.
2004 szeptemberétől megvalósult a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Kollégiumi programja a JAG, Bródy,Gábor Áron, SZIKSZI és a Putnoki Serényi középiskolák közös vállalkozásában. (A Bródy és a Gábor Áron összeolvadását követően jelenleg Bolyai Szakképzőként működik) Ez úgynevezett "0".osztállyal indult, melynek célja a tanulók felzárkóztatása, hogy zökkenőmentesen kezdjék a középiskolát.
A tanulók programba való irányításában is fontos szerep jut nevelőinknek, személyesen mennek el a nyolcadikos tanulókhoz, hogy meggyőzzék őket a továbbtanulás szükségességéről. Az intézmény jóval többet vállalt fel mint a szállás biztosítása. Cél az értelmes, érdekes elfoglaltság biztosítása a tanulók részére.
Számos szakkör, érdeklődési kör áll a tanulni, szórakozni vágyó hátrányos helyzetű lakók rendelkezésére. Minden tantárgyból lehetőség nyílik korrepetáláson való részvételrte.
Remekül felszerelt kondi-terem várja az erősödni vágyókat.
Választható szabadidős foglalkozások színesítik a kollégiumi életet:
- színvonalas színjátszó -kör Dr. Varga Tiborné vezetésével,
- internetes szakkör Szombati Szabolcs irányításával,
- díszítő-varró szakkör Czenéné Csomós Eszterrel,
- labdarúgó-kör Venczel Viktorral,
- festő szakkör Bárdos Péter közreműködésével,
- egészségvédő szakkör Sveda Lászlónéval,
- zenei kör Bóta Andreával,
- sportkör Monostori Szilárddal.
A díszítő és egészségvédő szakkör gyakran működik együtt, az eüsök óvodalátogatásához, idősotthoni műsoraihoz az ajándékokat díszítő szakkörön készítik el a gyerekek.
2005. július 1-től összevonásra került három intézmény, a József Attila Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola, az Ady Endre Középiskolai Kollégium , illetve az Erkel Ferenc Zeneiskola. A létrejött intézmény neve: József Attila Gimnázium, Szakközépiskola, Koolégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. Az összevont ntézmény élére Tuza Ottó került igazgatóként, aki eddig a gimnáziumot irányította. A kollégiumvezető Holló Leleszi Vendel lett, a zeneiskola élére Káló zoltánnét választották.
|