Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Bemutatkozás


  Iskolánk az 1938-ban alapított hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági Szakmunkásképző Intézet folyamatosan a mezőgazdasági szakképzés feladatát látta el a kor képzési igényeinek megfelelően.       

  1966-ban indult a növénytermesztő gépész szakmunkásképzés 3x2 osztályban, majd 1988-ban kibővült a mezőgazdasági gépszerelő képzéssel 3x3 osztályosra és mintegy 240 fő tanulólétszámra. 1991-ben a szakmunkásképzés mellett elindult a mezőgazdasági gépjavító és karbantartó szakközépiskolai képzés, valamint a mezőgazdasági kistermelő-kisgazda kiegészítő képzés.
  1993-ban folytatódott az iskola szakmai szerkezetváltása, elindítottuk az általános kertész, az általános állattenyésztő szakmunkásképzést és a vadász-vadtenyésztő szakközépiskolai képzést.
  1996-ban indult el a szakmunkások szakközépiskolai intenzív képzése. A korábban elkezdett szakmai szerkezetváltás kisebb változásokkal tovább folytatódik.
  1997-ben indult a parkgondozó-kerti munkás speciális szakiskolai képzés.
  1998-ban a technikus képzést vadgazdálkodási technikus és mezőgazdasági gépésztechnikus szakon indítottuk, de lehetőséget biztosítunk a környezetvédelmi technikus valamint a mezőgazdasági és növényvédelmi technikus szakok iránt érdeklődő fiataloknak is.
  2000-ben tovább bővítettük az érettségire épülő képzéseinket az európai üzleti asszisztens nappali valamint a mezőgazdasági menedzserasszisztens felsőfokú akkreditált levelező képzéssel.
  Az elmúlt időszakban tantestületünk többször foglalkozott iskolánk szakképzésének szakmai szerkezetváltásával. A tantestület által elfogadott és meghatározott újabb szakmák helyi tantervét az elmúlt időszakban kollegáink kidolgozták.

  A mai iskolára és jogelődjeire mindig jellemző volt a szakmai - pedagógiai megújulás, a változó körülményekhez való folyamatos alkalmazkodás. A fentiek alapján az iskolai tanulólétszám mintegy 500 fő körül stabilizálódik.
  Diákjaink a szakmai és közismereti versenyeken évtizedek óta sikerrel szerepelnek és érnek el kiemelkedő eredményeket.
  Az intézményben három sávon folyik szakmai képzés. A gyengébb tanulmányi eredményt felmutató fiatalok a 10. évfolyam sikeres elvégzése és sikeres alapműveltségi vizsga után választhatnak szakmát az intézmény profiljának megfelelően.
  A jobb tanulmányi eredményt elért diákok az intézet érettségit adó szakmai osztályaiba nyerhetnek felvételt. Ők sikeres érettségi vizsga után választhatnak maguknak szakmát, továbbtanulhatnak iskolánk vagy más iskolák által szervezett technikusképzésben, felsőfokú akkreditált szakképzésben vagy bármelyik felsőoktatási intézményben.
  A 2007/2008-as tanévben iskolánk neve megváltozott, hivatalos megnevezésünk: Széchenyi István Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium lett.

  Az alföldi régió mezőgazdasági jellegéből adódóan tanulóink nemcsak Hajdúböszörmény városból, hanem a környező megyék teleüléseiből érkeznek. A vidéki tanulók kollégiumi elhelyezését az iskola mindig biztosítani tudta.

   A regionális beiskolázást egy a 2002-ben átadott új 250 férőhelyes kollégium is segítette, ami igazgatásilag az intézményhez tartozik.

   A kollégium épülete háromszintes, négyágyas hálószobákkal rendelkezik, melynek mindegyikéhez külön vizesblokk tartozik.

  Minden szinten négy-négy tanulószoba található a szilenciumi foglalkozások és a csoportfoglalkozások megtartásához. A központi videó rendszerrel, tv-vel felszerelt klubszobában tölthetik el hasznosan szabadidejüket a tanulóink. A kollégiumban 20 számítógéppel, internet elérhetőséggel felszerelt számítógép terem működik.


 Az épületben több ezer kötetes könyvtár áll a kollégista tanulók rendelkezésére. A tanulók több érdeklődési kör munkájában vehetnek részt. (úszás, lovaglás, természetjárás, a város két művészeti iskolája, a sport minden területe, kiállítások, színház)

  A pedagógiai program végrehajtásához szükséges eszközök, berendezések, helyiségek rendelkezésre állnak.


  A tanulók étkeztetését a kollégium épületével egybeépített új 500 adagos konyha és 200 férőhelyes ebédlő biztosítja.
 A kollégiumban 12 fő kollégiumi nevelőtanár és a kollégiumvezető dolgozik.

  A kis településekből érkező hátrányos helyzetű tanulók felkarolására kollégiumunk a 2005/2006-os tanévben az OM támogatásával elindította az Arany János Kollégiumi programot. Újabb sikeres pályázat után ebben a tanévben első ízben az Arany János Kollégiumi Szakiskolai program is elindult.
  Idén már a negyedik csoportot felvételiztettük az AJKP-ba, akik a 2008/2009-es tanévben kezdik meg tanulmányaikat intézményünkben. Így összesen a következő tanévben 124 fő „Aranyos gyerekünk lesz a kollégiumban.

   Kis létszámú, de annál lelkesebb tantestületünk ars-poetikája:

 „A múltad
ne döntse el, hogy ki vagy;
de legyen része annak, akivé
válni akarsz.”

(részlet a Bazi nagy Görög lagzi című filmből)