Sport / fittness / szabadidő

Elismerés besis élsportolóknak

Jó tanuló és jó sportoló kisvárdai középiskolás diákokat jutalmaztak a közelmúltban a Megyeházán.

Az elmúlt esztendő végén adták át Nyíregyházán a Megyeháza dísztermében a Jó tanuló – jó sportoló elnevezésű elismeréseket. Az ünnepségen kimagasló színvonalú testnevelési, sportutánpótlás-nevelési tevékenységéért díjat kapott a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium is.

Az idén fennállása 100. évfordulójára készülő középiskola diákjai közül hárman részesültek a rangos elismerésben. A 9. b-s Nagy Zsófia – még a petneházi általános iskola diákjaként – országos íjászversenyen ért el 4. helyezést, s ugyancsak országos versengés keretében labdarúgócsapat tagjaként lett hetedik. Pintér Bence (12. d) szintén 7. lett az Országos Diákolimpia 4x100-as váltóversenyében, de a 100 méteres egyéniben is jól szerepelt: tavalyelőtt 9., tavaly 12. lett. A harmadik besis díjazott Rétfalvi Attila volt, aki a kyokushinkai sportágban jeleskedik. Országos 2. és 3. helye mellett diákolimpiai ezüstéremmel és a Román Open-en szerzett bronzérmével is büszkélkedhet.

Mint az iskola testnevelőinek nevében Lipéczné Szabó Erika elmondta, a Bessenyei Gimnázium közelmúltbéli sporteredményei magukért beszélnek. Csupán vázlatszerűen és dióhéjban a 2009/2010-es tanév eredményeiből mazsoláztunk. Úszás: megyei 1. hely 4x50 m gyorsváltó, 2. Kovács Csilla, 2. Rutkai Ádám, 3. Kovács Boglárka. Kézilabda: megyei 2. hely (fiúk). Fekvenyomás: országos 1. és számos egyéb előkelő helyezés: Veres Ádám, Rubóczki József. Labdarúgás (futsal): megyei 4. hely. Torna: (leány) országos elődöntő 8. hely, szekrényugrás 2. hely, (fiúk) országos elődöntő 3. helyezés, országos döntő 9. hely. Atlétika: 4x100 méteres váltó országos diákolimpia 7. hely (megyei bajnokok: Pintér Bence, Zán Péter, Németh Norbert, Virga Szabolcs, Csonka Gyula). Mezei futás: a leány csapat megyei 3. helyezés.
– A Besiben négy szakosztályban (atlétika, torna, kézilabda és labdarúgás) van lehetőségük a fiataloknak a versenyszerű sportolásra. Ezen kívül úgynevezett harmadik testnevelés foglalkozásként az aerobik, a konditermi erősítés, a kosár- és a röplabda, a futás és a labdarúgás közül választhatnak – fogalmazott Lipéczné Szabó Erika, aki elmondta még: az elmúlt évben közel másfélszáz tanulót versenyeztettek az Országos Diákolimpián. Az utóbbi néhány évben három ízben adott otthont a Besi a leány labdarúgók bajnoksága országos fináléjának, decemberben pedig ugyancsak a kisvárdai iskola volt a házigazdája az Arany János Tehetséggondozó Program keretében lebonyolított Országos Labdarúgó Mikulás Kupának. (Ezeken rendre a dobogón végez az iskola, illetve a kollégium focicsapata.) A testnevelő végezetül, de egyáltalán nem utolsósorban megemlítette: évről évre 20-25 olyan diákjuk van, akik testnevelésből is érettségiznek, többségük szép eredménnyel teljesítve a követelményeket.

Nos, ezen voltaképpen – a testnevelői nívós háttérmunkát elnézve – nincs is mit csodálkozni!