Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Család

Egészség

Fogyasztóvédelem

Hobby

Közösség

Partnerség

Szabadidő

Szentendre


ŐSZI VIRÁGLÁDA
 Az ablakpárkányon lévő virágládákban történő kertészkedés kényelmes módja az igazi kertészkedés megtanulásának, hiszen már az öntözés is gyors, szórakoztató és könnyű. Emellett még ki is élvezhetjük az otthonunkban termesztett növények előnyeit.

A nyár a tavasz és az ősz számtalan lehetőséget kínál a virágládák beültetésre, sőt érdemes ezeket évszakonként lecserélni.

A kertészkedés nemcsak a kertésznek okoz örömet, de a szakácsnak is, aki elkészíti majd a friss gyümölcsöket és zöldségeket. Függetlenül attól, hogy kezdő vagy már haladó kertészek vagyunk-e, az ablakban található virágládák egyszerű és kényelmes módjai annak, hogy fenntartsunk egy miniatűr kertet.

Ha ősszel már üresek a virágládát, de szeretnénk még valamivel feldobni őket, íme, egy ötlet!

Ültessük, tele a ládákat egyszerű kerti borostyánnal majd dekoráljuk a ládát őszi dísztökökkel, így máris egy vidám őszi dekorációt kapunk az unalmas üres és sivár virágládák helyett.

Mire van szükségünk a virágláda beültetéséhez?

Nagy virágláda

Komposzt és virágföld keveréke

Örökzöldek

2 borostyán

2 kakukkfű

Kúszó-futó növények

dísztök (ha szeretnénk még feldobni valamivel)

A virágláda beültetésnél a lombozatnak lesz jelentős szerepe, a színes lomb továbbra is dekoratív és látványos marad. Bátran kombináljuk a sárga, a zöld a kék örökzöldek és fűszerek színét a futó növényekkel kiegészítve.

Beültetés ideje:Szeptember - október

Elkészítéshez szükséges idő:20 perc

A virágláda alját töltsük meg cserépdarabokkal, sóderrel, hogy a vízelvezetésről gondoskodjunk. Töltsük meg félig jó minőségű föld-komposzt keverékkel.

Ha fűszernövényes vagy zöldségekkel teli balkont szeretnénk!

A késő nyár a tökéletes időpont a plusz zöldségmagok elültetésére, amit már ősszel be is takaríthatunk. A borsó, a spenót, a saláta, az endívia, a bab, a sárgarépa, a fehérrépa, a mángold és a cékla mind nagyszerű késő nyári ültetések. Ezek a zöldségek a hűvös és párás hőmérsékleten is szépen nőnek. Az aloe is nagy kedvenc, mivel könnyen termeszthető, kicsi gyökere van, és bárki fel tudja használni.

A késő nyár, kora ősz folyamán azért sokkal gyakrabban kell locsolnunk őket. Egy megfelelő ablakot válasszunk ki, ahová kitehetjük, és ezzel is már sokban megkönnyítettük a dolgunkat. Olyan helyet válasszunk, amelyik elég napfényt kap. Ettől a legtöbb zöldség sokkal jobban fog nőni. Ha van a közelben egy lefolyó, akkor számba vehetjük, hogy csepegtető öntöző berendezést helyezzünk a virágládánkba, amitől folyamatosan csöpög majd a víz a zöldségekre.

Ha túlságosan sokat esik az eső, még egyszer műtrágyáznunk kell. Az eső kimossa az ásványi anyagokat a talajból, és ezzel megfosztja a növényeket a terméshez szükséges tápanyagoktól. Ez főleg az ablakban lévő virágládákra érvényes, amikben az ásványi anyagok idővel kiürülnek. Tehát itt az ideje megműtrágyázni vagy folyékony növényi tápanyagokkal megöntözni a növényeinket.

A zöldségeket lefagyaszthatjuk, vagy éppen a polcról is levehetjük, még azután is, hogy már véget ért a fagyos időszak. Szinte bármi amit megtermesztünk, lefagyasztható vagy konzerválható.

A zöldségek lefagyasztásánál nagyon fontos lépés a párolás. A zöldségeket fel kell melegíteni, és gőz felett meg kell párolni, majd azonnal le kell hűteni, és aztán lehet a fagyasztóba tenni őket.

Ez a folyamat kiöl minden nem kívánt baktériumot. És természetesen, a virágládának is szüksége van a gyomtalanításra. A gyom elveszi az összes tápanyagot a növények elől, és nem kívánt rovarokat is becsalogathat. Ezért gyomtalanítsunk a virágládánkban is, és ha lehet használjunk szemcsés műtrágyát. Öntözzük őket naponta, és nyugodtan használjunk gyomirtó szereket.

 

Forrás: www.edenkert.hu

Publikálta
Pismány Barátainak, Egyesülete