Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Állatbarát

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU pályázatok

Felhívás

Felmérések

Foglalkoztatás

Gasztronómia

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Internet / multimédia

Kamarák

Karrier

Kistelepülések

Kistérségek

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közérdekű információk

Közvélemény

Kulturális programok

Műszaki Tudományok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Politika, közélet

Regionális programok

Rendezvény

Szabadidő

Társadalom

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés


Megspórolható az ingázás
 

A távmunka bevezetésének legfőbb eredménye az ingázásból eredő veszteség minimalizálása – derül ki a Bellresearch kutató cég hazai vállalkozások körében végzett felméréséből, amelyet a Világgazdaság közöl. Emellett ahol bevezették, ott javult a munkavégzés hatékonysága is. Sok azonban a kétkedő vélemény is. Az ellenzők a személyes kommunikáció szükségességével indokolják, miért nem állnak át távmunkára.

A kutatás megállapítja, hogy a távmunkát alkalmazó hazai cégek több mint fele már legalább négy éve alkalmazza ezt a munkavégzési formát. Ezen belül is Magyarországon a nagyvállalatok jártak élen a távmunka korai bevezetésében: köztük alig 3 százalék azoknak az aránya, akik csak az utóbbi egy-két évben vezették be ezt az alternatív munkavégzési formát. A közép- és kisvállalatok némi fáziskéséssel követik őket, körükben ugyanez az arány 30, illetve 23 százalék.

A kétkedők érvei

A kutatás szerint a legtöbb hazai cég egyelőre azért idegenkedik a távmunkától, mert úgy gondolja, hogy a vállalatnál folyó tevékenység jellege, az eszközök és információk rendelkezésre állása ezt nem teszi lehetővé, vagy egyszerűen magát a vállalati kultúrát nem tartja alkalmasnak a bevezetésre. Minden negyedik cégnél pedig emellett úgy vélik, hogy náluk a közvetlen, személyes kommunikáció gyakorlatilag nélkülözhetetlen.

Amiért hasznos

A legfőbb eredmény az ingázásból eredő veszteség minimalizálása volt. Bár a munkavállalói elégedettség növekedése összességében csak sokadlagos szempont volt, mégis, ahol ezt kitűzték, nagy arányban sikerült elérni. A jövő perspektívái szempontjából kiemelkedő, hogy átlagosan háromból két cégnél egyértelműen a munkavégzés hatékonyságának és minőségének javulásáról számoltak be. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy a költségek csökkentése is minden második esetben megvalósult, úgy komoly és stabil érveket kapunk a távmunka bevezetéséhez.


A tartalom forrása: www.jobpilot.hu

Publikálta
null