Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Alapfinanszírozás

Belföld

bértárgyalások, bérkategóriák

egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség

érdekvédelem, érdekegyeztetés

EU-elnökség

EU információk

EU-irányelvek

EU-projekt

európai szociális párbeszéd

Európa jövője

felnőttképzés

foglalkoztatás-politika

hátrányos helyzetűek foglalkoztatása

humánpolitika

Kisvállalkozások

megváltozott munkaképesség

munkajog, munkaügy

munkavédelem

Nemek közötti esélyegyenlőség

nők foglalkoztatása

Projekt hírek

szakszervezetek

szociális párbeszéd


ÁLLÁSKULCS Projekt

MOZGÁSKORLÁTOZOTTAK EGYESÜLETEINEK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE
OKTATÁSI, TOVÁBBKÉPZŐ ÉS TÁVMUNKA INTÉZET

EDUCATIONAL AND TELEWORKING INSTITUTE
OF THE NATIONAL FEDERATION OF ASSOCIATIONS OF DISABLED PEOPLE



(Nyt.szám: 01081804   FAT akkreditációs szám: AL-1585),
1032 Budapest, San Marco u. 76.

Tisztelt Kolléga/Kolléganő!

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége Oktatási, Továbbképző és Távmunka Intézete (MEOSZ OTTI) egy Országos lefedettségű munkaerő-piaci projektet dolgozott ki megváltozott munkaképességű emberek és az őket támogató szervezetek számára.

2008 január 1-től életbe lépett a 2007. évi LXXXIV. Törvény a rehabilitációs járadékról. Ennek következtében a munkaügyi szervezetek rehabilitációs szolgáltatásokat kell nyújtsanak mindazoknak, akik erre kötelezettek illetve azoknak, akik ezt szeretnék.
A MEOSZ OTTI ÁLLÁSKULCS elnevezésű speciális munkaerő piaci szolgáltató projektje nagyfokú segítséget jelenthet a munkaügyi szervezeteknek.

Elképzelésünk szerint elsősorban a kirendeltségükön dolgozó rehabilitációs tanácsadással foglakozó szakemberek munkáját tudjuk megkönnyíteni. Ezért szeretnénk Önt illetve az Ön által kijelöl kollegáját, kollegáit meghívni Intézetünkbe, ahol személyes kapcsolatot is kialakíthatnánk, és bemutatnánk részletesen a programunkat. A beszélgetéshez üdítőt, szendvicseket, kávét biztosítunk.

Helyszín: 1032 Budapest San Marco u 76
Időpont: 2008. február 18. (hétfő) 11-15h

Kérjük az alábbi telefonszámon, vagy e-mailben jelezzenek vissza, hogy számíthatunk-e megjelenésükre.
Kapcsolattartó személy: Dani Gyöngyi szervező, munkavállalási tanácsadó
Tel.: 454-1451 vagy 06-30-432-8550
E-mail: callcenter@meoszinfo.hu

Budapest, 2008. január 23.
Tisztelettel:

          Dr. Derera Mihály
                igazgató

- - - - - - - - -

 AZ ÁLLÁSKULCS PROJECT

A Szociális és Munkaügyi Minisztérium Támogatásával!

A folyamat

A vállalkozó egyesületek, társadalmi szervezetek stb. által jelölt személyeket rehabilitációs menedzserekké (mentorokká) képezzük ki. A rehabilitációs menedzserek kézhez kapják a rehabilitációra szorulóknak szóló anyagokat és a lehetséges munkáltatók bevonásához szükséges anyagokat. A munkát központi – interneten bárhonnan elérhető – informatikai rendszer és központi szakértői gárda segíti. A rehabilitációs menedzser úgy foglalkozhat a mentoráltakkal, hogy lépésről lépésre előre megtervezett egyéni felkészítő munkát végez, minden lépésnél megkapja a szükséges információkat és támogatást. Ez után a mentoráltak klubszerű (ugyancsak előre megtervezett programot végrehajtó) foglalkozásokon egymást is támogatva nagy valószinűséggel munkát találnak. A módszereket amelyeket magyar viszonyokra adaptáltunk, már számos országban sikerrel alkalmazzák és itthoni kísérleteink is jó eredménnyel jártak.

A folyamat lényege, hogy az eddigi, többnyire egyedül végzett mentori tevékenységet eszközgazdag és csoportosan támogatott tevékenységgé és területi- valamint országos hálózattá szervezzük, ez által a rehabilitációs menedzserek siker lehetősége megnő.

Eszközök

A rehabilitációs menedzser az oktatás során kézhez kapja módszertani csomagját, mely minden szükséges ismeretet tartalmaz. A kézikönyvből, szórólapokból és DVD-ből álló csomag lépésről lépésre tartalmazza a módszert és a munka menetét.
 
A DVD a rehabilitációs menedzser számára minden olyan jogszabályt, ismeretet tartalmaz, amely számára a munka során szükséges lehet. Az álláskereső klubfoglalkozáshoz oktató filmeket, nyomtatványokat adunk a rehabilitációs menedzser kezébe a DVD-n.

A csomag része egy névjegy CD amelyet a munkáltatóknak adhat át a rehabilitációs menedzser, amikor felkeresi őket, hogy a szervezet együttműködését felajánlja.

Természetesen a kiképzett rehabilitációs menedzserek ezen segédeszközöket megfelelő példányszámban kapják meg, munkájukhoz folyamatosan biztosítjuk a feltételeket.

Az eszközök sorában fontos, hogy a mentoráltak számára is készítettünk DVD-t és füzetet, hogy ezzel is megkönnyítsük a rehabilitációs menedzser munkáját.

A Szembenéző füzet és DVD minden szükséges bíztatást és ismeretet az álláskereső kezébe ad. Hét filmünk jó példákkal és elgondolkodtató véleményekkel mutat rá arra, hogy a nehéz helyzetből is van kiút.

A DVD-k normál DVD lejátszón is megtekinthetők, de a számítógéppel rendelkezőnek további anyagokat is tartalmaznak (pl. kitölthető életrajzok, stb.). A munkáltatóknak adott anyagok ismertetik a támogatások elnyerésének lehetőségeit, feltételeit. Természetesen mindezen anyagokat a rehabilitációs menedzser módszertani anyagai is tartalmazzák.

Az eszközökhöz csatlakozik egy országos rendszer, melyen a rehabilitációs menedzserek rögzítik tevékenységük legfontosabb elemeit és ezzel egyben tájékoztatják társaikat is – illetve ők is részesülnek mások eredményeiből. Az országos rendszert úgy terveztük, hogy hetenként néhány perces munkát igényel csak az ezzel való munka, nem kell tehát mindenkinek internet eléréssel rendelkeznie és nem kell sok munkaórát adminisztrációval eltölteni. Ugyanakkor a rendszer lehetővé teszi az elszámolást is, tehát a munkát megrendelő munkaügyi szervezetek felé is pontos kimutatás készíthető, a gesztor egyesületnek ehhez külön adminisztrációt nem kell létrehoznia. Problémás esetekben ezen a rendszeren keresztül érhetők el a központi szakértők is, akik segítenek a szakmai kérdések megválaszolásában és ha kell, közreműködnek a mentoráltak problémáinak megoldásában.

Publikálta
Széles Katalin,, Országos Foglalkoztatási Közalapítvány