Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházi esemény

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Események

EU

EU információk

EU pályázatok

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fidesz

Fizikai Tudományok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyakorlati képzés

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Honvédelem

Idegenforgalmi információ

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Intézményfenntartás

Irodalom

Járóbeteg

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Klub foglalkozás

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kormányrendeletek

Kormányzati hírek

Kórusverseny

Költségvetés

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kultúra

Kulturális programok

Labdarúgás

MDF

MIÉP

Miniszterelnök

Minisztériumok

Moziműsor

MSZP

Munkaerő

Múzeum/Kiállítás

Műsorok

Műszaki Tudományok

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nemzetközi sport

Népművészet

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Olimpia

Önkormányzat

Önkormányzati választás

Önkormányzat közgyűlései

Pályázatok

Parlament

Pedagógia

Piackutatás

Polgári védelem

Politika, közélet

Portré

Rádió

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

SZDSZ

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Társulások

Távközlés

Telemarketing

Települések

Természetgyógyász

Terrorizmus

Továbbképzés

Történelem

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudomány

Tudományos hírek

Tudósítás

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Űrkutatás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények

Vendéglátás


Kutatás, fejlesztés, beruházás
 Míg a középiskolások a városközpontban ballagtak pénteken délután, Jászberény külterületén fekvő Flex-Coop Kft. újabb beruházásának és nyertes pályázata bemutatásának nyitórendezvényét tartotta. A farmosi út mentén, az egykori Zagyvamenti téesz telephelye teljes egészében az ipart szolgálja már hosszú évek óta. A meglévő két üzemcsarnok mellé egy újabb is készül az anyagmozgató rendszerek gyártásával foglalkozó vállalkozás telephelyén.

 


















Sólyomi Zoltán, a cég ügyvezetője körbevezette a sajtó képviselőit a gyártóbázison. Egy 1366 négyzetméteres új üzemcsarnok létesítéséhez készítettek pályázatot 2010-ben, melyhez az év végén elnyertek 96 milliós vissza nem térítendő támogatást az Észak-alföldi Operatív Program, illetve az Új Széchenyi Terv keretében. Így a kivitelezéshez hozzá is láttak már, s októberre el is készülnek a beruházással. Ez a telephely-fejlesztési pályázat azért is kedvező volt számukra, mert nem utófinanszírozású. Azaz, kapható előleg a folyó építkezés során, nem kell a teljes beruházási összeget előbb előteremteni, mindent megépíteni, s majd sok hónapot várni arra, hogy az – egyébként nem egyszerű – elszámolási procedúra után az elnyert összeget megkaphassa a pályázó.

A pályázat részleteiről dr. Badacsonyi Tamás szakértő elmondta, a jelenlegi 58 munkahely megtartása és 8 új munkahely teremtése is fontos eleme, de a megújuló energia hasznosítása is. A külterületi telephelyen tartályos gázzal fűtenek, mely rendkívül nagy költséget jelent. Ezt pellet felhasználására cserélik, de hőszivattyúkat is alkalmaznak és napkollektorokat is, hogy az energia legkedvezőbb felhasználása az üzemelés költségeit csökkenthesse.  A Flex-Coop-nak egyébként ez a negyedig nyertes pályázata, nemrég egy kutatás-fejlesztést támogatót is elnyertek, mely szintén kapcsolódik a telephelyfejlesztéshez.



A Flex-Coop egyébként klasszikus kis- és középvállalkozás. Az átlagosan mintegy 60 dolgozónak adnak munkát, éves árbevételük 400-600 millió forint közötti. Mint annyi más vállalkozás Jászberényben ez is az egykori Hűtőgépgyárban gyökerezik, tulajdonosa, munkatársai ott kezdték pályafutásukat. Telephelyüket 1995-ben vették, s anyagmozgató rendszerek tervezésével, gyártásával és szerelésével kezdtek foglalkozni, de konténergyártás is szerepel palettájukon. Tevékenységük jelentősen bővült az évek során, így 2003-ban Salgótarjánban megvásároltak egy céget, s vele együtt „nyertek” még Bátonyterenyén is telephelyet, ahol vasszerkezetek gyártása történik. Az egyre bővülő üzleti kapcsolatok egy újabb termék, elsősorban bányákban használatos berendezések görgőinek gyártásába is belevágtak.

Ennek a terméknek köszönhető tulajdonképpen, hogy újabb csarnoképítésre kellett gondolniuk, mert hagyományos termékeik előállítását csak így tudják teljesíteni. Sólyomi Zoltán érdekes, de tulajdonképpen nem is meglepő történetet mondott el.

-         Egy 1956-ban hazáját elhagyó egykori csepeli esztergályos Dél-Afrikában telepedett le. Ott  számos bányában használják az 1960-as, ’70-es években általa kifejlesztett speciális görgőket – megaroller - a szállítószalagok összeállítása során. Román Gyula alkotását főként Dél-Afrikában, Ausztráliában és Amerikában alkalmazták. A licencet átvettük, és 2007-ben elkezdtük a gyártását Jászberényben. Az Európában ismert és előírt DIN szabvány szerinti méretekben készítjük, amely egy fejlesztés eredménye már. Román Gyula azóta visszatért Európába, és nagy segítséget ad számunkra jelenleg is. A tervezett kutatás-fejlesztési elképzelésünk is ehhez termékhez kapcsolódik, hiszen az eredeti acélgörgők mára műanyag bevonatot kaptak, azaz újabb piaci igények kielégítésére vagyunk felkészülve. Az acélgörgős szállítószalag hangos, de korrodálódik is, így rövid az élettartama. Már a műanyaggal bevont görgők miatt jelentős technológiai, gyártási fejlesztésre volt szükség. Előbb extrudereket vettünk és állítottunk üzembe, de később fröccsöntőgépeket is. Az, hogy az acélgörgőkre kerülő műanyag csövet is mi készítjük, versenyelőnyt jelent cégünk számára. A fejlesztés újabb iránya szerint pedig tűzálló és antisztatikus kivitel is lehetséges lesz. Ettől már igazán egyedülálló termékekkel tudunk a piacon megjelenni. A tervezett fejlesztésekben a miskolci egyetem, valamint egy német, egy szlovén és egy ausztrál egyetem működik majd együtt. A jelenleg meglévő két alaptípusból Ausztráliába, Új-Zélandra szállítunk, de a DIN szabvány szerinti termékből német és finn exportunk is van már.

 



























Így már érthető, hogy kinőtték a már meglévő két gyártócsarnokot. Szerencsére a telephelyen volt még elegendő terület, hogy az újabb is elférjen rajta. Sólyomi Zoltán megmutatta, hol tudnak majd a kamionok beállni a rakodáshoz, majd távozni. Ezzel a kiszállítás is korszerűbb lesz majd, de az sem mellékes, hogy a csarnok daruzható lesz, azaz a nagyobb fémszerkezetek gyártása, mozgatása, szállításra előkészítése is korszerűbbé válik. Az új csarnokba ugyanis ezeket, a cég számára hagyományos tevékenységeket helyezik át. A beruházással természetesen a kapacitás is növekszik majd, a szállítási határidők viszont csökkenhetnek, ami szintén fontos szempont. A meglévő két csarnokban pedig a görgők gyártása, fejlesztése maradhat – tudtuk meg a sajtótájékoztatón.

 

Kiss Erika

 

Publikálta
null