Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
AJKP

AJKSZP

AJTP

Események

Fejlesztés

Információ

Intézmény

Irodalom

Iskola

Iskolai élet

Jó gyakorlat

Képzés

Kitüntetés

Kollégium

Konferencia

Kormányzat

Könyvajánló

Labdarúgás

Művészet

Oktatás és képzés

Önfejlesztés

Pályaorientáció

Pályázatok

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Számítástechnika

Tájékoztató

Találkozó

Tehetséggondozás

Vállalkozás


„Sakk az iskolában” program

Az AJTP-ben már biztos, hogy lesz sakkverseny

Megkapta a képviselők többségi támogatását az Európai Parlamentben (EP) a „Chess in School”, vagyis a „Sakk az iskolában” program, amelyért Polgár Judit is lobbizott.
 
A szükséges 378 EP-képviselő helyett 415-en írták alá, hogy támogatják a kezdeményezést, köztük jó néhány magyar EP-képviselő is.
 
A program elfogadtatásáért lobbizó, az „Európai Sakk Szövetség az iskolai sakkozásért” elnevezésű felelős bizottságban az orosz Garri Kaszparov mellett a világ első számú női sakkozója, Polgár Judit is helyet kapott, s tavaly ősszel személyesen is részt vett az Európai Parlamentben tartott prezentáción. Ahogy a kontinentális szövetség hétfői közleménye kiemeli: a deklaráció támogatásával a program most már valamennyi EU-tagállam parlamentje elé oda fog kerülni, és az EU pénzügyi támogatásával megkezdődik a szükséges háttértanulmányok, majd a tanmenetek elkészítése.
 
„Sakktörténelmi döntést hozott az Európai Parlament. Külön köszönet minden magyar EP-képviselőnek, aki aláírásával segítette, hogy a „Sakk az iskolában” program megkapja a többség támogatását - fogalmazott az MTI-hez hétfőn eljuttatott nyilatkozatában Polgár Judit. - Szerintem egyetlen nagyon fontos oka van annak, hogy a kezdeményezés sikeres lehetett. A képviselők megértették, hogy itt nem egy sportágról van szó, nem a versenysakk témája hever az asztalukon, hanem egy ennél sokkal jelentősebb ügy, a tehetséggondozás, a kritikai gondolkodás fejlesztésének ügye. Az eddigi tanulmányok egyértelműen bizonyítják, hogy a képességfejlesztő sakkoktatáson keresztül a gyerekeknek valamennyi tárgyban javultak az eredményeik. Mostantól megkezdődhet a gyakorlati munka, a szükséges általános európai tananyagok összeállítása. Ebben a bizottság tagjaként én is igyekszem majd átadni a tapasztalataimat. Itt egyben egy félreértést is szeretnék eloszlatni. Szó sincs arról, hogy az EU bármely döntése után a sakk kötelező tantárggyá válna. Olyan ajánlott tárgy lehet, amelyet bízom benne, hogy a felmérések és az oktatásban hozható potenciális haszna ismeretében minél több olyan iskolában be fognak vezetni, ahol nyitottak arra, hogy a lexikális tudás mellett életrevaló gondolkodásra is oktassák a gyerekeket.”
 
MTI 

Publikálta
Arany János, Programiroda